Jelenia Góra: JLNBA przed ostatecznymi rozstrzygnięciami

Czwartek, 8 marca 2018, 14:29
Aktualizacja: 14:32
Autor: MDvR
Za nami przedostatnia seria spotkań Jeleniogórskiej Ligi Najlepszego Basketu Amatorskiego. Półfinały nie przyniosły niestety spodziewanych emocji. Wygrywali faworyci i były to zwycięstwa pewne i zdecydowane.

Pierwszy mecz to starcie Są Gorszych z Age of Aquarius. Po 10 minutach gospodarze prowadzili 23:9 i kontrolowali przebieg spotkania. Po trzech kwartach przewaga urosła do 24 punktów (64:40). Dopiero w ostatniej ćwiartce Gorsi pozwolili Aquariusom zmniejszyć rozmiary porażki. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 16:5 dla Aquariusa, którzy przegrali całe spotkanie w stosunku 56:69. Najwięcej punktów zdobyli Kamil Chrustowski (Są Gorsi) - 24 oraz Adam Głąbicki (Age of Aquarius) - 23.

W drugim spotkaniu o miejsca 5-8 spotkały się ekipy Dzikich Knurów i Znicz Team. Także w tym meczu faworyci od początku kontrolowali przebieg gry. Pierwsze pięć minut meczu należało niespodziewanie do Znicza. Gracze Piotra Kałuckiego osiągnęli 5-6 punktową przewagę, jednakże nie potrafili utrzymać jej do końca kwarty. Dzięki szybkim kontrom, Dzikie Knury zniwelowały straty i zakończyły pierwsze dziesięć minut meczu, prowadząc 15:13. W drugiej kwarcie w zespole Knurów brylował Ralf Koczwara. Jego skuteczna gra pozwoliła na objęcie przez zespół bezpiecznego prowadzenia 29:19. Trzecia i czwarta odsłona meczu zakończyła się minimalnymi porażkami Znicza (odpowiednio różnicą 3 i 1 punktu). Ostatecznie to Dzikie Knury wygrały to spotkanie 65:51 i zagrają z Są Gorszymi o 5. miejsce w tegorocznych rozgrywkach. Zniczowi pozostanie mecz o 7. miejsce z Age of Aquarius. Najwięcej punktów zdobyli Ralf Koczwara (Dzikie Knury) - 16 i Volodymyr Kyrychenko (Znicz Team) - 18.

Pierwszy półfinał pomiędzy Axyo.pl, a Tarantino zakończył się zdecydowanym zwycięstwem (56:34) broniących tytułu zawodników Axyo.pl. Gracze Tarantino nie mogli sobie poradzić z mocną i wysoką obroną przeciwnika. Dużo strat, wymuszonych upływającym czasem rzutów oraz słaba skuteczność Tarantino przełożyły się na końcowy rezultat. Wprawdzie pierwszą kwartę Tarantino wygrało 10:6, jednakże już w kolejnej nie miało nic do powiedzenia, przegrywając ją zdecydowanie 4:21. Po pierwszej połowie Axyo.pl wypracowało sobie 13-punktową przewagę (27:14). W trzeciej odsłonie Tarantino odrobiło niewielką część strat, wygrywając tą część gry 10:5. Jednakże ostatnia kwarta dobitnie pokazała kto był w tym meczu lepszy. Axyo wygrało ostatnie 10 minut 24:10 i cały mecz 56:34. Najskuteczniejszymi zawodnikami byli: Kamil Takarewicz (Axyo.pl) - 16 punktów oraz Kamil Koper (Tarantino) - 11.

Drugi półfinał miał jeszcze bardziej jednostronny przebieg. Spark Team rozgromił AŚ Amator 75:32, wygrywając poszczególne kwarty 13:9, 17:4, 18:6 i 27:13. Przewaga Sparka była ogromna i miażdżąca. Gracze jedynego niepokonanego w lidze zespołu górowali nad rywalem w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. W zespole Aresztu jedynie Krzysztof Samiec próbował nawiązać walkę, ale był w tym osamotniony. Najwięcej punktów zdobyli: Wojciech Gniadzik (Spark Team) - 20 oraz Krzysztof Samiec (AŚ Amator) - 17.

Już w najbliższą niedzielę ostatnia, decydująca kolejka. 11 marca spotykamy się w hali SP 10 przy ul. Morcinka 31.